Saientoloogia: ulmeusk, et meie sees elavad ammu mõrvatud tulnukad

 (82)
Saientoloogia: ulmeusk, et meie sees elavad ammu mõrvatud tulnukad
Foto: Wikipedia, vabakasutuseks

Saientoloogiausk, mida järgijad nimetavad "religioosseks filosoofiaks", sai alguse 1952. aastal, mil sekti asutas ulmekirjanik L. Ron Hubbard (pildil).

1986. aastal 74aastasena surnud Hubbard kirjutas, et usub, et inimeste hinged on juba loomu poolest "emotsionaalselt kahjustatud" ning et inimese peamine eesmärk elus peab olema iseenda puhastamine alateadlikest ürgmälestustest, vahendab The Daily Telegraph.

Saientoloogide keskseks veendumuseks on, et 75 miljonit aastat tagasi küüditas keegi Xenu-nimeline sõjapealik Maale 13,5 miljardit tulnukat. Pagendatud tulnukad visati Hubbardi osutusel vulkaanidesse ja hävitati tuumapommidega.

Hukkunud tulnukate hinged, mida saientoloogid nimetavad teetanlasteks (ingl thetan) astusid seejärel sümbioosi inimestega. Saientoloogide uskumuse kohaselt on need teetanlased paljude meie emotsionaalsete ja ühiskondlike probleemide põhjuseks.

Selleks, et end oma alateadliku tulnukolemusega lepitada, peab saientoloogiakiriku liige tegema koolitatud saientoloogianõustaja käe all läbi jada nn revisjone (ingl audit).

Nii toimides pälvivad ustavad usklikud vastavalt saientoloogilisele hindamissüsteemile sammhaaval ühe kõrgema staatuse.

Seotud lood:

Saientoloogiakirik on eriti menukas USAs California osariigis, kus selle ridadesse kuulub hulgaliselt tuntud näitlejaid ja avaliku elu tegelasi.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.