Rõivatööstuse tehnoloogiline tulevik: Riided disainitakse juba kliendi keha järgi

 (3)

Kas tulevik on rõivaste päralt, mis ei kulu ega kortsu? Mitte ainult. Funktsionaalsed erirõivad võivad anda infot sellegi kohta, kuidas kandja end tunneb. Rõivatööstuses kasutatavad tehnoloogiad ja materjalid muutuvad üha nutikamaks. Nende võimaluste ära kasutamine nõuab taipu nii tootjatelt kui ka tarbijatelt.

Vahendab ERR Novaator

Rõivatööstuse uuemad arengud leiavad rakendust kõige kiiremini funktsionaalsete erirõivaste valmistamisel. Siinkohal pööratakse erilist tähelepanu materjalidele, mis peavad peale kulumiskindluse andma kandja kohta sageli ka infot. Näiteks meditsiini- või militaarvaldkonnas võib olla oluline, et kanga lõimedes või värvis sisalduvad andurid annaks infot kandja enesetunde kohta.

''Rõivatööstuses on koostöö teadusasutuste ja laboritega mitte ainult vajalik, vaid suisa kohustuslik. Eri turgudest tulenevalt on erinevad nõuded, mida kangaid arendades täita. Siinkohal on meile oluline kaasa rääkida, mida ja kuidas me arendame, et tagada kangaste ohutus,'' rääkis lasterõivaid tootva Huppa OÜ brändi juht Marika-My Laid.

Huppa on koostöös Tallinna tehnikakõrgkooliga testinud oma kangaste kulumiskindlust.
Loe edasi siit