RIP: mustad ninasarvikud on täielikult välja surnud

 (46)
Ida must ninasarvik
Ida must ninasarvikReuters/Scanpix

Lääne-Aafrikas elutsenud mustad ninasarvikud (Diceros bicornis longipes) on nüüdseks täielikult välja surnud. Sellise kurva järelduseni jõudis neid haruldasi loomi puudutavaid andmeid analüüsinud Rahvusvaheline looduse säilitamise liit (IUCN).

Spetsialistide arvates lasub põhisüü musta ninasarviku kadumises salaküttidel, kes jahivad suure imetaja väärtuslikke sarvi. IUCNi esindajad märkisid, et ka Musta Mandri põhjaosas elavad valged ninasarvikud (Ceratotherium simum Ottoni) on ohus, vahendab BBC News.

Simon Stuart IUCNi liikide ellujäämise komisjonist ütles: „Neil (ninasarvikutel) ei olnud õnne sattudes kohtadesse, kus meil lihtsalt polnud võimalik neile hädavajalikku kaitset pakkuda.“

IUCN teatas samuti, et hoolimata keskkonnakaitsjate pingutustest on neljandik imetajate liikidest viidud väljasuremise piirini. Kahepaiksete seas ulatub see arv aga koguni 40 protsendini.

Ent neid hirmutavaid arve ei saa lõplike pähe võtta – hiljuti avaldas üks bioloogide uurimisrühm oma uuringu, mis näitas, et umbes kolmandik imetajate liikidest, keda peeti väljasurnuiks, võivad tegelikult siiski elus olla.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.