Reedel vaevad teadusajakirjanikud Sõpruse kinos teemal "Kuhu teadus viib?"


Tulevikulabor
Tulevikulabor

Arutelu tulevikuvisioonidest juhib Vikerraadio populaarse teadussaate "Labor" juht ja teadusajakirjanik Priit Ennet. Mõttearenduses osalevad armastatud teadusajakirjanik Tiit Kändler, Energia avastuskeskuse hing ja ajamasina ehitaja Aare Baumer, arvutiteadlane ja tehisintellekti arendaja Tanel Tammet, budismihuviline füüsik ja kosmoloog Laur Järv. Üritus nimega Tulevikulabor algab kell 19.00.

"Seda, et teadus meid enneolematusse tundmatusse viib, on enam kui kindel. Milline see tundmatus on, saame teada alles siis, kui see enam tundmatu ei ole. Aga põnev on arutleda ikkagi, poolt- ja vastuargumente kõrvutada," räägib Priit Ennet.

Peale vestlusringi linastub dokumentaalfilm "Trancendent Man" / "Trantsendentne inimene" (2009).

Režisöör Robert Ptolemy Dokumentaalfilm hinnatud teadlase, andeka futuroloogi ja leiutaja Ray Kurzweili elust ja maailmamuutvatest ideedest, tema julgetest singulaarsuse-visioonidest, kus ühel hetkel tulevikus inimene ja tehnoloogia ühldivad. Võimas visionäär näeb uue tsivilisatsiooni tärkamist, kus inimene ei sõltu enam oma kehast, on miljardeid kordi intelligentsem, puuduvad vanadus ja haigused ning ka selged piirid inimese ja masina, päris-reaalsuse ja virtuaalsuse vahel. Ajast, mil inimene on surematu ja arvutil on teadvus. Kes me oleme ja mida toob meie tulevik?

Registreeru üritusele Tulevikulabori Facebooki lehel SIIN.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.