Ravimi-suurtöösturid poogivad vaeseid lapsi allahindlusega

 (26)
Ravimi-suurtöösturid poogivad vaeseid lapsi allahindlusega
PA Images

Ravimi-suurtöösturid pakuvad vaestele lastele allahinnatud vaktsiine. Pealtnäha suurest omakasupüüdmatusest jooksevad ravimitootja-firmad tormi võimalusele pakkuda odavaid vaktsiine maailma kõige vaesemate laste kaitsmiseks ärahoitavate nakkushaiguste eest. Tegu pole aga siiski vaid hea tahte ilminguga: konkurentsis ÜRO lastefondile UNICEF tarnitavate lastevaktsiinide lepingute pärast viimasel viiel aastal on uute vaktsiinitootjate esilekerkimine hinnad alla löönud, vahendab New Scientist.

Otsa tegi lahti ettevõtte GlaxoSmithKline tegevjuht Andrew Witty, kes lubas kõhulahtisust tekitava rotaviiruse vaktsiini hinda alandada 95 protsenti, nii et ühe annuse hind oleks vaid 2,5 USA dollarit.

Samal ajal pakub ka ravimimagnaat Merck sama vaktsiini allahindlusega ning on kahe kolmandiku jagu kärpinud emakakaelavähi vastase vaktsiini hinda.

Avalikku ja erasektorit ühendav, vaktsineerimise ja immuniseerimise küsimustele keskendunud rahvusvaheline tervishoiu-allianns GAVI kinnitab, et on hinnaalandusi edendanud. GAVI hinnangul on taoliste drastiliste allahindluste peamiseks ajendiks UNICEFi hiljutine üleskutse vaktsiinitootjatele pakkuda kogu maailma jaoks uusi vaktsiinivarusid.

Äsja arenenud riikidest lähtuval konkurentsil on samuti oma roll, kuna ettevõtted nagu India seerumiinstituut Serum Institute of India pakuvad tõhusaid mitmikvaktsiine korraga difteeria, teetanuse, läkaköha, B-hepatiidi ja teatud tüüpi gripiviiruse vastu hinnaga vaid 1,75 dollarit annusest.

“See sunnib suuri tegijaid hindu alla laskma,” märkis GAVI pressiesindaja. “Me loodame, et turule jõuab rohkem uusi, arenevaid tootjaid.”

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.