Randadesse tulevad uued suplusvee kvaliteedist teavitavad sümbolid


Supluskoha väga head kvaliteeti näitav märk. Euroopa Liidu Teataja
Supluskoha väga head kvaliteeti näitav märk. Euroopa Liidu Teataja

Käesoleva aasta juunist kehtivad kogu Euroopa Liidus ühtsed suplusvee kvaliteedist ja suplusohust teavitavad märgid, mis loodi vajadusest teavitada üldsust suplusvee kvaliteedist või soovitusest mitte supelda selge ja arusaadava sümboli abil.

Märgistust sümbolitega, mis tähistavad suplemiskeeldu või soovitust mitte supelda, tuleb supluskohas kasutada siis, kui suplusvesi on klassifitseeritud "halvaks". Suplusvee klassifitseerimine toimub peale iga suplushooaja lõppu. Kumba märki kasutada on iga riigi, piirkonna või supluskoha enda otsustada, olenevalt varasematest suundumustest, vahendavad ERR Teadusuudised.

Uued sümbolid tähistavad suplusvee kehtivat klassifikatsiooni, määratledes selle kas väga heaks (kolm tähte), heaks (kaks tähte), piisavaks (üks täht) või halvaks (kriips).

Esimest korda saame klassifitseerida oma suplusveed käimasoleva suplushooaja lõpus ehk 2011. a sügisel ning tähistada supluskohad otsuses toodud sümbolitega. Suplusvee kehtiv klassifikatsioon peab olema supluskohas nähtav ka supluskoha külastajatele.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.