Rahvatarkus vs teadus – mida teha, et sünniks just poiss või tüdruk?

 (7)
Mariann Kaasik
Lapseootel naineFoto: Vallo Kruuser

Rahvatarkus ja terve mõistus on ikka tervitatavamad kui ülemõtlemine. Seda ka laste saamisel. Samas on meie pärimuses ringi liikumas rahvatarkust, mida jagatakse ka tänapäeval erinevates foorumites ja artiklites. Kuivõrd need üleüldse paika pidada saavad uurisime teadlaselt, viljatusravi ja viljakuse teemadega lähemalt kokku puutub.

Saates "Huvitaja" otsis ERR Novaator välja rea tänapäeval levivat rahvatarkust ning palus neid kommenteerida Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse vanemteaduril Kaarel Krjutškovil, kelle igapäevatöö on välja töötada tehnoloogiaid, mis teevad viljatusravi tõhusamaks.

Poisi saamiseks söö palju punast liha – mida punasem, seda parem. Süüa tasub soolaseid snäkke, näiteks krõpse, soolapähkleid jne. Juua tuleb palju magusaid gaseeritud jooke, eriti koolasid. Abi saab ka marineeritud heeringast. Pool tundi enne asja kallale asumist tuleks mehele tass kanget kohvi anda.

Tüdruku saamiseks tuleb tarbida ohtralt kala ja puuvilju. Süüa palju magusat, eriti šokolaadi ja erinevaid piimatooteid.

Kas on üleüldse võimalik toiduga lapse sugu mõjutada?

Seotud lood:

"Kindlasti on ja ega see eksimise ruum väga suur ole, sest pooled on poisid, pooled tüdrukud," sedastas Krjutškov.

Poisse sünnib alati paar protsenti rohkem kui tüdrukuid ning huvitav fakt on seegi, et poisse sündis rekordiliselt tüdrukutest rohkem 2016. aastal.

Loe edasi ERR-i teadusportaalist Novaator!