Puugid levitavad uut haigust!

 (32)
Puugid levitavad uut haigust!
puukIngmar Muusikus / Eesti Ekspress

Nagu entsefaliidist ja borrelioosist oleks veel vähe. Avastatud on veel üks puukide poolt levitatav tõbi, mis tekitab pikaaegset kõrget palavikku. Uuel haigusel puudub seni veel nimi. Yale´i ülikooli ja Venemaa epidemioloogiainstituudi uurijad leidsid, et puugid levitavad keeritsbakterit Borrelia miyamotoi, kes on borrelioosi tekitava Borrelia burgdorferi kauge sugulane.

Kõigepealt avastasid uue bakteri jaapanlased. Kümme aastat tagasi leidis Yale´i epidemioloog Durland Fisher seda ka USA puukidelt, kuid siis ei arvatud, et see võiks inimestel haigusnähte põhjustada, vahendab Novaator.

Euroopas on bakterit leitud kõikidelt borrelioosi ehk Lyme´i haiguse tekitajat levitavatelt puugiliikidelt. Laborihiirtega tehtud katsed näitasid, et ka USA-s kannab sama puugiliik korraga mitut haigustekitajat.

Fisher ja tema kaastöölised võrdlesid Lyme´i tõbe põdevate ameeriklaste haiguslugusid Venemaal Jekaterinburgis uue bakteriliigiga nakatunutega. Uuele tõvele on iseloomulik väga kõrge palavik, mis ilma ravita hakkab korduma.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.