Puugid levitavad uut haigust!

 (32)
Puugid levitavad uut haigust!
puukIngmar Muusikus / Eesti Ekspress

Nagu entsefaliidist ja borrelioosist oleks veel vähe. Avastatud on veel üks puukide poolt levitatav tõbi, mis tekitab pikaaegset kõrget palavikku. Uuel haigusel puudub seni veel nimi. Yale´i ülikooli ja Venemaa epidemioloogiainstituudi uurijad leidsid, et puugid levitavad keeritsbakterit Borrelia miyamotoi, kes on borrelioosi tekitava Borrelia burgdorferi kauge sugulane.

Kõigepealt avastasid uue bakteri jaapanlased. Kümme aastat tagasi leidis Yale´i epidemioloog Durland Fisher seda ka USA puukidelt, kuid siis ei arvatud, et see võiks inimestel haigusnähte põhjustada, vahendab Novaator.

Euroopas on bakterit leitud kõikidelt borrelioosi ehk Lyme´i haiguse tekitajat levitavatelt puugiliikidelt. Laborihiirtega tehtud katsed näitasid, et ka USA-s kannab sama puugiliik korraga mitut haigustekitajat.

Fisher ja tema kaastöölised võrdlesid Lyme´i tõbe põdevate ameeriklaste haiguslugusid Venemaal Jekaterinburgis uue bakteriliigiga nakatunutega. Uuele tõvele on iseloomulik väga kõrge palavik, mis ilma ravita hakkab korduma.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!