PÜRAMIIDI TIPUS: Vähktõvest arsti ja teadlase pilgu läbi

 (29)
PÜRAMIIDI TIPUS: Vähktõvest arsti ja teadlase pilgu läbi
Ekraanitõmmis videost

Aastas haigestub Eestis vähki veidi üle 7000 inimese. Seda on rohkem, kui elab inimesi Jõgeval või Raplas. Ühtset imerohtu vähi vastu ilmselt leiutada ei suudeta, kuna sisuliselt on tegemist väga paljude erinevate haigustega.

Uudiseid saatest Püramiidi tipus vahendavad ERR teadusuudised

2005. aastal loodud Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus koondas Eesti vähiuurijate tipud ja liitis meid üleeuroopalisse võrgustikku, et koondada ressursse ning vältida topelttööd. Toome teieni vaid mõned Eesti vähiuurijate projektid, mis loodetavasti suudavad anda olulise panuse võitluses selle raske haigusega.

Räägime pärilikust vähist, uutest võimalustest melanoomiravis, NK rakkude kasvatamisest, mis peaks aitama verevähki põdevaid patsiente, uutest biomarkeritest ja ravimist, mis ei lase vähil endale veresooni kasvatada.

Vaata saadet "Püramiidi tipus", kus oma tööst räägivad Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Riin Ehin, onkoloogid Tiit Suuroja ja Vahur Valvere, molekulaarbioloogid Andres Valkna ning Toomas Neuman ja biotehnoloogia doktorant Egle Rebane.