Psühhopaadi tunneb ära sõnadest

 (34)
Psühhopaat võib olla tegelikult iga 100. inimene. Foto RIA Novosti, Reuters
Psühhopaat võib olla tegelikult iga 100. inimene. Foto RIA Novosti, ReutersScanpix

Arvutianalüüs toob välja psühhopaadist mõrtsukate sõnakasutuses esinevad seaduspärad. Sõnakasutus on omamoodi aken, mis võimaldab inimese hinge piiluda. Cornelli ja Briti Columbia ülikoolide teadlased analüüsisid kurjategijate juttu arvutiga ning leidsid, et psühhopaatidest mõrvarid kasutavad oma kuritegudest rääkides alateadlikku sõnavalikut, mida on võimalik tuvastada.

Ajakirjas Legal and Criminological Psychology avaldatud uurimus aitab luua uusi vahendeid selle isiksusehäire diagnoosimiseks ja raviks ning võib mõjutada ka õiguskaitset ja sotsiaalmeediat, vahendab Novaator.

Uuringu autori Jeff Hancocki sõnul ühituvad psühhopaadist mõrvari sõnad tema isiksusega, milles peegeldub isekus, distantseerumine oma kuritegudest ning emotsionaalne otsekohesus.

Teadlased analüüsisid 14 Kanada vanglates kinni peetava psühhopaadist mõrvari lugusid ning võrdlesid neid 38 ilma selle isiksusehäireta mõrvariga. Kõik kurjategijad pidid oma kuritegusid detailselt kirjeldama. Räägitud lugude lindistused kirjutati üles ning seejärel lasti arvutil teksti analüüsida.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.