Otse Delfi TV-s | Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimub inseneeria karjääripäev

 (1)

Homme vahemikus 10.00-16.00 toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis inseneeria karjääripäev, kus on kohal oma ala spetsialistid, kes tutvustavad inseneeria valdkonna erialasid ja töömaastikku. Nutikad üldhariduskoolide ja kutsekoolide õpilased ehitavad Goldbergi masinaid. Võistluse võitjad sõidavad preemiareisile Koenigseggi superautode tehasesse. Delfi TV vahendab üritust otsepildis.

Tegemist on meeleoluka ja noori inspireeriva üritusega, mis kannab endas ka teaduse tegemise populariseerimise eesmärki. Sündmus on osa EV 100 ametlikust kingitusest "100 sammu inseneerias".

Päevajuht Eeva Esse otsib vestlusringis vastust küsimustele "Millal elukutset valida? Õpingute katkestamine?"

Vestlusringis osalevad: Lauri Peetrimägi- Tallinna Tehnikakõrgkooli õppeprorektor, Kati Aus - Tallinna Ülikool, Haridusteaduste instituut, Haridusinnovatsiooni keskus, Liis Süsmalainen – Rajaleidja, Triin Ploompuu Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht, Anneli Ramjalg –Tallinna Tehnikakõrgkool, 100 sammu inseneerjas idee algataja ja eestvedaja, Heigo Mõlder – Elektriinsener, tase VIII, Skeemipesa MTÜ, TalTech.

Päevakava:
10.00-16.00 Tööandjad tutvustavad gümnasistidele, kutsekoolide õpilastele ja üliõpilastele praktika-ja tööpakkumisi
11.30 Laborites orienteerumine (võistlusele registreerimine on lõppenud)
13.00-13.45 Vestlusring "Millal elukutset valida? Õpingute katkestamine?"
14.00 3. Goldbergi masina ehitamise võistluse START
16.00 Autasustamine

Võistlusest ja ettekannetest teeb otseülekande Baltic Broadcasting ja ülekanne on jälgitav ning järelvaadatav Inseneeria karjääripäeva veebilehel ja DelfiTV-s.