Nutivahendi liigne kasutamine süvendab depressiooni ja üksildust

 (3)
Nutivahendi liigne kasutamine süvendab depressiooni ja üksildust
Vanemad, kelle lapsel on probleeme impulsikontrolli ja eneseregulatsiooniga või esineb aktiivsus- ja tähelepanuhäire, peaksid ettevaatlikult suhtuma igasugusesse nutiseadme kasutusse ja teadlikult piirama selle kasutamistBluecat / ERR Novaator

Noor põlvkond on järjest enam nutitelefonides ning nutisõltuvus viitab kõrgenenud ohule, et kujuneb välja depressioon ja üksildus, selgub värskest Arizona Ülikooli uuringust. Psühhiaater Anne Kleinberg annab paar soovitust, mida võiksid just lapsevanemad tähele panna, et ennetada nutisõltuvuse kujunemist lastel, kirjutas ERR Novaator

Lisaks Arizona Ülikooli teadlaste uuringule viitab nutisõltuvuse ning depressiooni ja üksilduse seostele üha rohkem uuringuid, kuid seni ei ole olnud päris selge, kumb tuleb enne kas kalduvus depressioonile või liigne sõltuvus oma nutitelefonist.

Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg kinnitab samuti, et seda seost on teadlased näidanud, et nutiseadmete liigkasutus põhjustab depressiooni, ärevushäireid ning soodustab madala enesehinnangu kujunemist.

Arizona Ülikooli teadlased uurisid 346 noort vanuses 18-20. "Peamine sõnum on, et nutitelefonisõltuvus ennustab otseselt hilisemate depressiivsete sümptomite ilmnemist," selgitas uuringu juhtivautor dotsent Matthew Lapierre'i. Probleem tekib sellest, et inimesed kasutavad telefoni nii palju, et see muutub nende lahutamatuks osaks ning tekitab ärevust, kui peavad olema telefonita. "Sisuliselt kasutavad nad seda piirini, kus see hakkab kahjustama nende igapäevaelu," märkis Lapierre.

Loe edasi SIIT