Nobeli meditsiinipreemia saanud teadlane suri kolm päeva enne autasu saamist

 (9)
Täiendatud!
Dr. Ralph Steinman. Foto: Mike Groll, AP
Dr. Ralph Steinman. Foto: Mike Groll, APScanpix

Tänavune Nobeli meditsiinipreemia läks jagamisele kolme teadlase vahel: ameeriklase Bruce A. Beutler ja prantslase Jules A. Hoffmann said pool preemiast avastuste eest, mis käsitlevad seda, kuidas organismi immuunsüsteem aktiveerub. Teise poole preemiast pälvis Kanada päritolu, kuid USAs New Yorgi Rockefelleri ülikoolis töötanud Ralph M. Steinman, kes on ülikooli teatel aga tänaseks juba surnud.

Steinmanil avastati neli aastat tagasi pankrease vähk ning tunnustatud teadlane suri 30. septembril ehk vaid kolm päeva enne auväärse Nobeli preemia laureaadiks saamist, vahendab MedicalExpress.

Nobeli preemiaid aga ei anta reeglina välja postuumselt, ent Nobeli preemiate komitee polnud preemia määramisel Steinmani surmast teadlik ega vast saanudki olla, kui see alles nõnda hiljuti aset leidis.

Täiendus:

Nobeli preemiate komitee teatas, et 68-aastasele Steinmanile antud preemiat ei hakata ära võtma, mis siis, et see osutus postuumselt määratuks, vahendab MedicalExpress. Komitee pealik Göran Hansson kinnitas Rootsi uudisteagentuurile TT antud usutluses, et preemiat ei hakata tühistama, kuigi komiteel tuleb nüüd mõelda välja, kuidas ja kellele preemia ning preemiaraha üle antakse.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.