NASA kavandatav kapsel viib astronaudid rekordkaugustesse avakosmosesse

 (6)
MPCV kapsel viib inimesed kasvõi Marsini välja
MPCV kapsel viib inimesed kasvõi Marsini väljaNASA

Kosmosesüstikute programmi peatse lõppemise valguses tundub, et unistajate lootused on põhjalikult purustatud. Kuna Ameerikal enam oma kosmosesõidukeid pole ning on ilmne, et teised riigid pole valmis USA positsiooni selles vallas üle võtma, võib jääda mulje, et mehitatud kosmoselendude ajastu ongi ümber saamas.

NASA kuulutas muidugi, et süstikuprogrammi lõpp ei tähenda nende missiooni lõppu ning tõotas, et me võime veel oma eluajal olla tunnistajaks sellele, kuidas inimese jalg astub mõnele asteroidile või isegi Marsi pinnale. Taolised plaanid, mis on küll põnevad, pole aga suutnud unistajate närtsinud moraali turgutada.

Nii oli see kuni teisipäevani, vahendab AutoEvolution.com. 24. mail tutvustas NASA kava konstrueerida järgmise põlvkonna kosmosesõiduk, mis sisuliselt kujutab endast kapslit, millega saab astronaute toimetada kaugemale kui iial varem. Seni nimetust MPCV (ingl Multi-Purpose Crew Vehicle) kandva polüfunktsionaalse mehitatud kosmosekapsli konstruktsioon toetub paljuski tänaseks peatatud tähelaeva-programmi Constellation raames arendatud kosmosesõiduki Orion ehitusele.

Kapsel on võimeline transportima kuni nelja astronauti kolme nädala pikkustel lendudel NASA soovitud kosmilistesse sihtmärkidesse ning maanduma tagasi Maale pöördununa Vaiksesse ookeani nagu muiste. NASA kinnitusel saab uus kapsel stardi, atmosfääri taassisenemise ja maandumise ajal olema senistest kosmosesüstikutest kümme korda turvalisem.

„Me oleme pühendunud mehitatud uurimislendudele, mis ulatuvad kaugemale madalast orbiidist Maa ümber, ning innukalt valmis arendama järgmise põlvkonna süsteeme, mis seda võimaldaksid,“ kinnitas NASA administraator Charlie Bolden pressiteates, mida tsiteeris Space.com.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.