Muuseumiöö tõi TÜ muuseumidesse üle 7000 külastaja


Muuseumiöö tõi TÜ muuseumidesse üle 7000 külastaja
Huvilised Tartu toomkiriku varemetesFoto: Jassu Hertsmann

Möödunud laupäeval üle Eesti toimunud rahvusvaheline muuseumiöö tõi Tartu Ülikooli muuseumidesse vihmasele ilmale vaatamata kõigi aegade rekordarvu külastajaid - üle 7000 - kunstimuuseumi koos kartseritega külastas 1330 inimest ning loodusmuuseumi 1500 külastajat.

Toomemäel käis samuti tuhandeid inimesi: tähetorni külastas 1530,
anatoomikumi 1050, ajaloo muuseumi väisas 1090 ja toomkiriku torne 650
inimest, teatas TÜ.

Tänavusel Euroopa kultuuripealinna aastal valitud tunnuslause "Öös on aardeid" kohaselt oli sel õhtul ka ülikooli muuseumides väljas ülikoolile kuuluvad aarded: kartser, Eduard Viiralti surimask ja -lina, Gustav II Adolfi monumendist säilinud detailid (kannused), meteoriiditükid jt hindamatud esemed.

Muuseumides toimusid põnevad programmid ja üritused: loodusmuuseumis tutvustati madusid, ööloomi ja meteoriite; ajaloo muuseumis toimus populaarne "Aarete jaht", krambambuli valmistamise töötuba, Elleri muusikakooli kontserdid ning näha sai Tartu linna aardeid: esinesid Mart Kivastik, Ain Mäesalu ja Jüri Lumiste.

Muuseumiöö toimus üle-eestiliselt kolmandat korda ning oma uksed avas üle 150 mäluasutuse. Kokku käis muuseumiööl üle 65 000 inimese.

Muuseumiöö kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi, selle eestvedajad on Eesti Muuseumiühing koostöös muuseumidega, toetajad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja ICOM Eesti Rahvuskomitee.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.