Muuseumiöö külastavus langes Moskvas 100 000 inimese võrra

 (2)
Muuseumiöö külastavus langes Moskvas 100 000 inimese võrra
Denes Kattago, DELFI

Eelmisel laupäeval-pühapäeval toimunud üleeuroopalist muuseumiööd külastas idanaabri pealinnas Moskvas umbes Tallinna elanike suurune hulk moskvalasi ja linna külalisi, mis on siiski viiendiku võrra vähem kui eelmisel aastal.

Venemaa pealinna sotsiaalküsimuste aselinnapea Ljudmilla Ševtsova rääkis Interfaxile, et Moskva muuseumiööl käis 400 000 kuni 450 000 inimest. Aktsioonis osales üle 160 muuseumi, raamatukogu, näitusesaali, kunstigalerii ja muu kultuuriasutuse.

Aselinnapea sõnul olid külastajate seas menukaimad Puškini-nimeline kunstimuuseum, Polütehniline muuseum, Tretjakovi galerii, Riiklik ajaloomuuseum, Kosmonautika memoriaalmuuseum ja rida väikseid eramuuseume nagu Nõukogude mänguautomaatide muuseum.

Ševtsova märkis, et vihmase ilma tõttu oli mõisades asuvate muuseumide külastatus oodatust palju väiksem. Kokku langes muuseumiööl osalenute arv võrreldes 2010. Aastaga umbes 100 000 inimese võrra. Ligi 65 protsenti aktsioonis osalenutest olid noored.

Muuseumiöö toimus ööl vastu 15. maid. Enamik neist sulges juba keskööl uksed, kuid paljud eramuuseumid jäid avatuks hommikuni. Paljud muuseumid ja galeriid olid valmistanud ette ka eriprogrammi.

Muuseumiöö eesmärk on ühel erilisel õhtul pakkuda võimalust avastada ja taasleida aardeid nii ajaloo vanematest ja eksootilisematest kui ka tänapäevasematest ja argisematest kihtidest.

Seotud lood:

Üle Euroopa peetakse seda juba seitsmendat korda rahvusvahelisele muuseumipäevale, 18. maile lähimal laupäeval. Eestis toimus muuseumiöö kolmandat aastat järjest, mille tunnuslauseks oli tänavu valitud „Öös on aardeid”.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.