Mustikamahl aitab vältida mälukaotust

 (28)
Mustikamahl aitab vältida mälukaotust
AP/Scanpix

Vanema põlvkonna ameeriklaste seas tehtud uuring tuvastas, et ka neil, kelle mälu oli hakanud halvenema, paranes meelespidamisvõime mustikamahla toimel.

Cincinatti ülikooli uurimuses osales 18 vanemat inimest, kellel oli ilmnenud esimesi märke mälu nõrgenemisest. Pooled katseisikutest jõi kolm kuud järjest iga päev kaks klaasi mustikamahla, teistele anti juua jooki, mis ainult tundus olevat mustikamahl, vahendavad ERR teadusuudised.

Juba 12 nädala järel said mustikamahla joonud paremini hakkama sõnade meeldejätmise ja üksteisega seostamise ülesannetega. Samuti kannatasid nad väiksema tõenäolisusega masenduse all.

Üks uurimistööd teinud teadlasi, Robert Krikorian, kirjutas ajakirjas Agricultural and Food Chemistry, et esialgsed katsetulemused on julgustavad ja annavad lootust, et regulaarne mustikatarvitus aitabki närvisüsteemi allakäiku pidurdada.

Mustikad sisaldavad aineid nimega antotsüaanid, mis aitavad närvi-impulssidel ajus levida ja hoiavad tagasi rakkude vananemist. Varasematest uuringutest on selgunud, et mustikaid sisaldav dieet hoiab hiirtel mälu virge.