Mis teeb inimesest psühhopaadi? Eriline aju!

 (15)
Mis teeb inimesest psühhopaadi? Eriline aju!
Planet Photos

Psühhopaatide antisotsiaalset käitumist võivad selgitada ajuerinevused, näitas värske uuring. Psühhopaate iseloomustab äärmine isekus ning emotsioonide ja südametunnistuse puudumine. Ekspertide hinnangul võib psühhopaat olla iga sajas USA elanik ning iga neljas sealsetes föderaalvanglates karistust kandev meesvang.

Psühhopaatide mõttemaailma uurimisel on avastatud lisaks nende aju eripärale ka erinevusi kõnemustrites. Nimelt näitas hiljutine uuring, et psühhopaatidest mõrvarid kasutavad oma kuritegudest rääkides alateadlikku sõnavalikut, vahendab Novaator.

Ajakirjas Journal of Neuroscience avaldatud värskes uuringus kasutati Wisconsini osariigi vanglates karistust kandvate psühhopaatide aju uurimiseks ajukuvamist. Uurijad leidsid, et psühhopaatide ajus on häiritud ühendus empaatia ja otsustamisega seotud ventromediaalse prefrontaalse ajukoore ja teiste ajupiirkondade vahel.

Teadlased kasutasid psühhopaatia diagnoosiga meesvangide ja ülejäänud vangide ajude võrdlemiseks kahte tüüpi ajupilte. Selgus, et psühhopaatidest vangidel olid ühendused ventromediaalse prefrontaalse ajukoore ja ülejäänud ajupiirkondade, sealhulgas mandeltuuma vahel nõrgemad.

Pikemalt loe edasi Novaatorist.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.