Mine metsapealinna: Haapsalus toimub linnarahva metsapäev


Metsamedali meisterdamine. Foto: Jüri Pere
Metsamedali meisterdamine. Foto: Jüri Pere

Eeloleval laupäeval ootab tänavune metsapealinn Haapsalu rahvast piiskopilinnusesse linnarahva metsapäevale. Linnust terveks päevaks metsakeskuseks muutev üritus on krooniks 2.-7. maini toimuvale metsanädalale, kus mitmekesist tegevust leiab igas vanuses külataja.

RMK on metsapäeval väljas kahe telgiga, pakkudes neis lõbusat meelelahutust ning ühtlasi ka loodushariduslikku infot. „Saab meisterdada, metsamängu mängida, õppida tundma erinevate puuliikide puitu ning hankida metsa ja RMK-ga seotud infot,“ selgitab RMK Lääne-Eesti piirkonna külastusjuht Marju Pajumets, mida kõike RMK sel päeval pakkuda kavatseb.

Nii suurtel kui ka väikestel on võimalik näiteks meisterdada liivapilti, nikerdada pajupilli ja tuulise ilma korral ka tuulelohet. Samuti saab põletada metsamedalit.
RMK Nõva looduskeskuse juhi Silja Silveri sõnul on telgis väljas ka puidunäidiste komplekt, mille abil saab tundma õppida ja omavahel võrrelda erinevate puuliikide puitu.

Puidu võrdlemisele on üles ehitatud ka täpsusaagimise mäng, kus erinevatest puuliikidest tuleb püüda välja saagida teatud kaaluga juppe. „Saab puitu kaaluda ja võrrelda ning näha, et eri liikide puit on tegelikult päris erinev,“ märgib Pajumets.

Nõva looduskeskuse rahvas aga pakub igas vanuses soovijaile võimalust kaasa lüüa „Metsamängus“, kus täringut veeretades ja teatud arvule sattudes tuleb vastasta mõnele metsaga seotud küsimusele. Silja Silveri sõnul esitatakse küsimused vastavalt mängija eale ning seega on mäng jõukohane igale vanuserühmale. „See on mäng, kus kõik on võitjad, sest kõik saavad selles mängus targemaks,“ osutab Nõva looduskeskuse juht.

Lisaks meisterdustele ja mängimisele tutvustab RMK ka enda igapäevaseid tegemisi ning pakub müügiks RMK meeneid, samuti möödunud aastal looduskaitse sajandaks aastapäevaks välja antud CD-plaati Riho Sibula ja tema sõprade muusikaga.

Linnarahva metsapäev tõotab tulla muljeteküllane ja teadmisterohke. RMK pakutava kõrval saab tutuvust teha näiteks Haapsalu puitarhitektuuriga, uudistada puulaevaseltsi Vikan laevaehitusõpetust, võistelda puude saagimises, lõhkumises ja riidaladumises, hankida omale põnevaid esemeid puutöölaadalt jms.

Kell 18 algab piiskopilinnuse hoovil metsa-aasta kontsertide sarja „Eesti metsa lugu“ kontsert, kus esineb UMA ning luulet loeb Guido Kangur. Kell 20 astub aga lavale Svjata Vatra ning meeleoluka päeva lõpetab tulešõu.

Kohtume laupäeval, 7. mail metsapealinnas Haapsalus!

Vaata infot ka SIIT ja SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.