Millised asjaga tutvunud kuulsused on suutnud saientoloogia võlujõule vastu seista?

 (21)
Millised asjaga tutvunud kuulsused on suutnud saientoloogia võlujõule vastu seista?
Foto: Wikipedia, vabakasutuseks

Mis ühendab Will Smithi, Beckhameid ja külmaverelist roimarit Charles Mansonit? Nad kõik on ulmelise saientoloogiakirikuga Church of Scientology tiiba ripsutanud, kuid mitte sellega liitunud.

2007. aastal ajakirjale US Weekly antud usutluses möönis näitleja Will Smith, et on Tom Cruise'i seltsis saientoloogia-alaseid teadmisi omandanud, vahendab humoorikas pop-kultuurileht Cracked.com.

Taibanud ilmselt kohe, kui ogaralt see kõlab, püüdis ulmefilmidest nagu "Men in Black" ("Mehed mustas"), "I, Robot" ("Mina, robot") ja "I Am Legend" ("Ma olen legend") tuntud staar Smith muljet pehmendada, osutades, et õpib tundma maailma usundeid üldiselt.

"98 protsenti saientoloogia põhimõtetest on sarnased piibli printsiipidega," rääkis filmistaar toona. "Kui keegi ütleb "hinge" asemel "teetanlane", ei muuda see sugugi asja mõtet."

Siiski pole end siiamaani kristlaseks nimetav Will Smith koos abikaasa Jada Pinkett Smithiga populaarse fantastikareligiooni mõjudest päris puutumata jäänud.

Nimelt annetasid nad 2008. aastal miljoneid dollareid selleks, et asutada Californiasse Calabasase linna Hubbardi ebateaduslikel õpetustel rajanev era-algkool New Village Leadership Academy.

Pereisa sportlasekarjääri edendamise huvides Inglismaalt Ameerika Ühendriikidesse kolinud jalgpallur David Beckham ja tema ärinaisest ja endisest muusikust abikaasa Victoria Beckham sõbrunesid uuel kodumaal peagi Tom Cruise'i ja Katie Holmesiga.

David on hiljem tunnistanud, et peab Cruise'i veendumusi ja teadmisi imetlusväärseks, eitades samas kõmu, nagu oleks Cruise teda koos naisega saientoloogiakiriku liikmeiks värvata üritanud.

"Ma suhtun aupaklikult iga inimese religioossetesse vaadetesse, aga ta pole meile kunagi midagi peale sundinud. Sõbrad nii ei tee," kinnitas Beckham ajakirjale GQ.

Samal ajal väisas Katie Holmes koos Victoriaga mitmeid filmiprodutsente ja -režissööre, eesmärgiga leida Briti glamuuritarile näitlejatööd.

Kuuldavasti lubatudki Victoria Beckhamile toona tulnukpruudi roll Cruise'i kavandatud saientoloogiamärulis "The Thetan" ("Teetanlane"), mille tootmine pole aga siiamaani alanud.

Kõige kurikuulsam "staar" siinsest loetelust on aga kahtlemata kurjategija Charles Manson (loo alguses pildil), keda maailm tunneb Sharon Tate'i ja teiste mõrvad kavandanud karismaatilise sektijuhina.

Cracked.com kirjutab, et Manson, kes 1950ndatel aastatel väiksemate kuritegude eest korduvalt vanglas viibis, omandas trellide taga rohkem kui 150 tunni jagu saientoloogiatarkust.

Ehkki 1961. aastal märkis ta isegi ametlikult oma usuks saientoloogia, pidas ta saientoloogiat lõpuks siiski liiga hullumeelseks usundiks ja loobus selle praktiseerimisest.

Küll aga võttis Manson oma sekti The Family rajades L. Ron Hubbardi ulmereligioonist üle mitmeid praktilisi aspekte.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.