Miks inimene saab roiskunud liha söömisel toidumürgituse, raisakull aga mitte?

 (18)
Inimesele on vaja, et liha oleks värske
Inimesele on vaja, et liha oleks värskeRIANovosti

Sellise uudishomuliku päringuga pöördus rubriigi „Lihtne küsimus & tark vastus“ kaudu Forte poole lugeja nimega Kai. Karnivooride seedimisega seotud küsimusele vastas Forte palvel doktor Harri Valdmann Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituudist. „Tihtipeale väga suurtes kogustes mitte väga kvaliteetset toitu neelavate karnivooride seedesüsteemis on tõesti mõned erinevused,“ selgitas ta.

„Esiteks ületab HCL-kontsentratsioon maos kui esmases toidu säilitamise kohas inimese vastava näitaja ca. 10-kordselt. Kui meie maos on pH väärtus ca. 4-5, siis karnivooridel on see vaid ca. 1. See hävitab mitmed patogeenid, nagu näiteks salmonella.“

„Järgnevates seedetrakti osades, kus lümfisüsteem on tihedas kontaktis allaneelatud toiduga, on karnivooridel immuunsüsteemi aktiivsus suurem kui mittekarnivoorsetel loomadel. Ka seedeensüümide kontsentratsioonides on erinevusi,“ selgitas Valdmann, rõhutades lihtsalt inimese ja lihasööja looma organismide erinevust.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.