Miks allergiat põdevaid inimesi aina rohkem on?

 (70)
Miks allergiat põdevaid inimesi aina rohkem on?
Foto: AFP

Taani teadlased on vähemalt osaliselt leidnud põhjused, miks allergiat põdevaid inimesi aina suuremal hulgal on. Iga neljas Taani elanik on mõne aine suhtes ülitundlik ning Kopenhaageni ülikooli teadlaste sõnul võib üheks oluliseks põhjuseks olla vähene kontakt piisavalt paljude erinevate bakteritega.

Tavapäraselt täidab immuunsüsteem kaitsvat funktsiooni bakterite, mürkide ja viiruste kahjutuks tegemisega, kuid allergia puhul käitub immuunsüsteem mingi aine suhtes ebatavalisel ja ägedal moel. Taani teadlaste värske uuring viitab, et säärase ülitundlikkusreaktsiooni põhjused võivad peituda lapsepõlves, vahendavad ERRi teadusuudised.

Teadlased võtsid üle 400 lapse pärasoolest proovid ja tegid kindlaks erinevate bakterite hulga. Analüüside tulemused näitasid, et mida vähem erinevaid baktereid lapse soolestikus oli, seda suurem oli tõenäosus, et kooliikka jõudes on tal arenenud mõne aine vastu allergia. Immuunsüsteem, mis on kokku puutunud paljude erinevate bakteritega, oskab lapse kasvades allergia tekkimist paremini vältida.

Pikemalt loe ERRi teadusuudistest.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!