Matsalu filmifestivali raames toimub foto- ja loodusharidusprogramm


Matsalu filmifestivali raames toimub foto- ja loodusharidusprogramm
Foto: MTÜ Matsalu Loodusfilmide Festival

RMK on juba teist aastat toetamas Matsalu Loodusfilmide Festivali, korraldades loodusfotonäitusi, loodushariduslikke tegevusi õpilastele ja fotograafia-töötube. Täna, 14. septembril kell 17 toimub kõikide fotonäituste avamine Lihula mõisas. Kell 18 algab festival kultuurimajas, kus näeb ka avafilmi Serengeti rahvuspargist Aafrikas.

Loodusharidusprogramm on pühendatud käimasolevale metsa-aastale. RMK korraldab sel puhul festivalil (14. ja 15. septembril) loodushariduslikke tegevusi Haapsalus ja Lihulas Läänemaa õpilastele. Kõik üritused on tasuta, vaadata saab filme ja osaleda töötubades.

Kõigile huvilistele mõeldud fotoprogramm algab reede õhtul kell 19 Lihula mõisa „Rändaja kohvikus“ Tiit Leito autoritunniga, kus jutt ja näited pärinevad autori raamatust „Olemise olekud“. Alates kella 20st täidavad ruumi muusikalised ja visuaalsed rännakud Eestist ja Brasiiliast kuni Uus-Meremaani välja.

Laupäev on tihedalt sisustatud fotoloengute ja -mõtisklustega. Hommikul kell 10 alustab Remo Savisaar, kes räägib, kuidas linnule või loomale lähedale saada, et teha eriline pilt. Seejärel võtab järje üle Bob Gibbons Inglismaalt, kes annab edasi oma teadmisi lillede pildistamisest. Pärastlõuna on Jarek Jõepera päralt, kes näitab varahommikusi metsa- ja rabamaastike ning räägib piltide saamislugusid.

Pühapäeva hommikul toimub fototöötuba Laelatu puisniidul. Bob Gibbons võtab praktikas käsile lillede, seente, sügisvärvide ja muu pildistamise, mida kaunilt Laelatu puisniidult leida võib.

Kõik fotonäitused on avatud kolmapäevast pühapäevani Matsalu rahvuspargi keskuses Penijõe mõisas, Lihula mõisas ja mõisa aidas ning kaupluses Konsum.

Oma pilte eksponeerivad Tiit Leito, Remo Savisaar, Jaan Künnap, Toomas Tuul, Mark Soosaar jpt.

Fotoprogrammi korraldab RMK koostöös MTÜ-dega Fotokeskkond ja Unistuste Vabrik.

Fotoprogrammi kava asub SIIN.

Loodusharidusprogrammi kava asub SIIN.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.