Märka aasta lindu! Loenda ja jäädvusta pääsukesi!


Suitsupääsuke
Foto: Mati Kose

Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub kõiki pääsukesi loendama ja fotodel jäädvustama. Kodukoha pääsukesi loendama palutakse inimesi, kelle elukoha või suvemaja ümbruses pesitsevad savipesi rajavad suitsu- ja räästapääsuke. „Pesitsevate pääsukeste kohta andmete kogumisega soovime pilku peal hoida nii meie rahvuslinnu kui ka tema sugulase käekäigul,“ sõnab uurimise eestvedaja Mati Kose.

Loenduses osalemine on imelihtne ning ei eelda eriteadmisi. Andmeid liikide arvukuse ja pesitsustulemuste kohta saab mugavalt sisestada veebiaadressil http://www.eoy.ee/suitsupaasuke/kodukoha-paasuke/

Sealtsamast võib välja trükkimiseks alla laadida ka pdf-formaadis ankeedi. Kui teil on raskusi ankeedi väljatrükkimisel, palun pöörduge abi saamiseks oma lähedaste või abivalmis kogukonnakaaslaste poole.

Fotohuvilisi kutsutakse aga osalema pääsukeste fotovõistlusel, kuhu oodatakse pilte tänavusest aasta linnust suitsupääsukesest, räästa- ja kaldapääsukesest ning piiritajast. Fotokonkursi peapreemia läheb parimale suitsupääsukesest tehtud fotole. Kahes vanuserühmas antakse mõlemas välja kolm auhinnalist kohta. Lisaks jagatakse temaatilisi eriauhindu „Pääsuke õhus“, „Minu kodupääsuke“, „Pääsukese portree“ ja „Pääsukesed rändel meil ja mujal“.

Võistluse tähtajad ja reeglid on väljas aadressil http://www.eoy.ee/suitsupaasuke/fotokonkurss/ .

Seotud lood:

Fotokonkursi korraldab EOÜ koostöös MTÜ-ga Fotokeskkond.

Korraldajad paluvad nii loendamisel kui ka pildistamisel jälgida loodusvaatlemise häid tavasid ning mitte liigselt häirida pesitsevaid linde.

Mõlemad üritused toimuvad programmi „Aasta lind 2011“ raames. Aasta linnu ettevõtmisi toetavad tänavu Keskkonnainvesteeringute Keskus, Estonian Air, Nordic Digital, Overall, Kalev, Olde Hansa.