Maailma kõige targem koer suri: tundis üle 1000 sõna

 (23)
Maailma kõige targem koer suri: tundis üle 1000 sõna
Maailma kõige targem koer Chaser suriMICKE SEBASTIEN / PARIS MATCH

Maailma kõige targemaks koeraks peetud borderkolli (border collie) nimega Chaser suri möödunud nädalal 15-aastasena oma kodus Lõuna-Carolinas. Koera omanik oli psühholoogiaprofessor, kes õpetas loomale teadustöö käigus selgeks üle tuhande eseme nimetused, kirjutas hs.fi

Chaser sai kuulsaks, 2011. aastal kui ühes tema peremehe teadusuuringus näidati, et koer teab 1022 erinevat sõna. Teisisõnu, Chaser tundis just nii paljusid mänguasju nende õigete nimede järgi.

Lisaks oskas Chaser seostada käsklusi õigete esemetega. Näiteks kui koerale anti käsklus "too lammas," siis ta tõigi mängulamba. Või kui koeral kästi puudutada lammast koonuga, siis ta puudutaski seda.

Enne Chaserit oli "nutikuserekord" Rico nimelise koera käes, kes oli samuti borderkolli ja tema tundis 200 erinevat sõna.

Just Rico nutikusest sai inspiratsiooni Chaseri omanik John W. pilley, kes otsustas 2004. aastal naise poolt kingitud Chaseri kutsika peal koera võimeid testima hakata.

Koer ei olnud mitte ainult "laborikoer" koerte õppimisvõime teaduslikult testimise ja tõendamise eesmärgil vaid ka pere armastatud lemmikloom.

Seotud lood:

Chaser õppis ära tundma 800 erinevat pehmet mängulooma, 116 palli, 26 lendavat taldrikut ja erinevaid plastmassist asju. Kokku 1022 sõna.

Borderkollit iseloomustab väga tugev visuaalne keskendumisvõime ning instinkt otsida, karjatada ja jahtida. Koer reageerib aktiivselt isegi vaiksetele kiitmistele ning sellel koeratõul on "lõputult energiat."