Lenduv tänavatolm teeb allergikute elu kevadel raskeks: kuidas säästa tervist?

 (9)
Lenduv tänavatolm teeb allergikute elu kevadel raskeks: kuidas säästa tervist?
kevadeti on tänavatolmu rohkemUku Tampere

Lenduv tänavatolm on igakevadine nuhtlus, mitte üksnes allergikutele vaid kõigile liiklejatele, kes seda kopsudesse hingavad. Eriti on ohustatud lapsed, vanurid, kroonilised haiged. Alljärgnevalt mõni soovitus, kuidas end kevadise tänavatolmu eest kaitsta.

Kevade üks tunnuseid on see, et tänaval liikudes silmad kipitavad ja pisarad voolavad, ninas on pidevalt midagi, mis ajab aevastama ja kurgus on ka mingi jama.

Kevadine tänavatolm, mida ei jõuta piisavalt kiiresti koristada, jääb autorataste alla ja paiskub sealt õhku. See ärritab hingamisteid ja ladestub limaskestadele ning võib tekitada palju kahju isegi neile, kes allergilisi vaevusi ei kurda.

2008. aastal uuriti Tallinna tänavatolmu koostist põhjalikumalt. Selgus, et tolm pärineb nii naastrehvidest, tärkamata taimedest kui ka ehitusplatsidelt.

Aasta enne seda uurisid Tartu Ülikooli teadlased pealinna väisõhu kvaliteeti ning peenosakeste mõju inimeste tervisele. Õhusaaste tekitab väga erinevaid vaevusi, ka raskeid ning kevadperioodil sageneb Tallinnas arstile pöördumiste arv.

Seda, kuidas ennast tänavatolmu eest kaitsta ja mida autojuht teha saab, loe edasi Accelerista portaalist