Lendavate kaamerate ajastu: Parrot esitles uut drooni Bebop

 (13)

90-ndate esimeses pooles asutati Prantsusmaal firma, mis tänaseks on tuttav enamikule tehnikahuvilistele. Jutt käib Parrotist. Kuigi tänaseks on firma tuntud oma mehitamata õhusõidukite ehk droonide poolest, ei olnud nad sel maastikul tegevad kuni 2010. aastani. Enne seda keskendus firma erinevatele Bluetoothi lahendustele.

Vahendab kiip.ee

Viimase nelja aasta jooksul on Parrot esitlenud kahte drooni – AR.Drone ja AR.Drone 2. Kahe drooni esitlemise vahet oli kaks aastat. Kui varasemalt keskendus firma olemasoleva drooni täiustamisele, siis nüüd leidis Parrot, et aitab naljast – teeme ühe tõsise foto- ja videograafidele sobiva drooni. Parrot Bebop (või suupärasemalt AR.Drone 3.0) lubab just seda teha.

Sarnaselt konkurendi DJI Phantom 2, saab ka Bebopil määrata kindlat lennutrajektoori vastavalt GPSi asukohale ning kaamerat ringi liigutada. Lisaks sellele toetab uus droon virtuaalreaalsusprille ja paremat pildistabilisatsiooni. Kui konkurent on läinud seda teed, et droonil olev kaamera liigub füüsiliselt ringi, siis Parroti uuel lennumasil on see lahendatud tarkvara ning kaamerasilma liigutamise abil.

Seotud lood:

Bebopi lennuraadius on kuni 2 kilomeetrit, aku peab vastu 12 minutit ning see hakkab maksma umbkaudu 300 eurot. Põhikonkurendi DJI sarnane droon maksab julgelt üle 1000 euro. Parroti uusim droon jõuab müügile hiljemalt aasta lõpuks.
Loe Kiibist