LÄBIMURRE: Inimkeha vananemine osatakse pöörata noorenemiseks!

 (68)
LÄBIMURRE: Inimkeha vananemine osatakse pöörata noorenemiseks!
RIANovosti

Iisraeli Technioni Tehnoloogiainstituudi uurijad avastasid viis, kuidas immuunsüsteemi kuuluvad vananevad B lümfotsüüdid vanadelt hiirtelt eraldada ning sundida organismi nende asemel uusi kasvatama.

„Seni arvati et terve keha vananemine on pöördumatu protsess, ent nüüd oleme teinud esimesed sammud selle küsitavaks muutmiseks,“ rõõmustas uurimistööd juhtinud professor Doron Melamed.

Nagu terve keha vananeb, muutuvad selle rakud aina nõrgemaks ning vanemad inimesed haigestuvad seetõttu aina sagedamini. Seda soodustab omakorda immuunsüsteemi vananemine, vahendab PhysOrg.com. B lümfotsüüdid on immuunsüsteemi tähtsamaid osiseid, vastutades antikehade tootmise eest.

Kui teadlased vanadelt hiirtelt need lümfotsüüdid eraldasid, oli organism sunnitud kasvatama uued, mis ei erinenud millegi poolest noorte katsehiirte omadest. Testid kinnitasid, et sel viisil uuendatud immuunsüsteem reageeris vanadel hiirtel vaktsineerimisele 400 % efektiivsemalt.

„See uurimus tõestab esmakordselt, et füsioloogiline vananemine on reguleeritav protsess, tõstatades terve küsimuste buketi meie seniste arusaamade kohale vananemise toimemehhanismide asjus,“ rõõmustavad teadlased. „Ning meie töö esmane praktiline võit seisneb vanemate inimeste immuunsüsteemi uuendamise võimaluste avastamises, mis muudab eakad hoopis hõlpsamini ravitavateks.“

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.