KVARK teadus-show peaesinejad annavad tasuta füüsikatunni


KVARK teadus-show peaesinejad annavad tasuta füüsikatunni
Arnold Rein TatuntsErakogu

Neljapäeval, 16. aprillil kell 12 annavad „Rakett 69“ vilistlased ja KVARK teadus-show peaesinejad Arnold Rein Tatunts ja Mats Mikkor Facebooki vahendusel tasuta füüsikatunni, kuhu on oodatud osalema kõik huvilised.

Otseülekandena toimuva tunni eesmärgiks on kaasavalt käsitleda muutuvat maailma meie ümber ja vastata koduõppe käigus tekkinud küsimustele. Korraldajad ootavad tekkinud küsimusi otseülekande lehele (facebook.com/kvarkshow) kolmapäeva lõunani.

„Meie eesmärgiks on muuta füüsikaõpet põnevamaks läbi põnevate katsete. Füüsika on maailm meie ümber, selle toimimiseks on vaja teada reegleid, mis aitavad meil nähtusi ja olukordi ennetada ja selgitada," kommenteeris üks tunni läbiviijaid Mats Mikkor.

„Kuigi näeme reegleid ennekõike võimalusi piiravatena, siis tunnen et loodusteaduste ja ka kõigi teiste valdkondade üleselt annab reeglite mõistmine hoopis vabaduse," jätkas Tatunts, lisades et „reeglid ei ole see suur piiraja, meie enda teadmatus on. Mida suuremad on meie teadmised, seda rohkem on meil vabadust maailma enda kasuks toimima panemisel."

KVARK teadus-show füüsikatunni otseülekannet näeb 16. aprillil kell 12 aadressil facebook.com/kvarkshow