Kujuteldav toiduliialdus peletab näljatunnet

 (2)
Kujuteldav toiduliialdus peletab näljatunnet
Foto: Andres Putting

Kui soovite kaalus alla võtta, siis kujutage ette, et kõik mida te sööte, on väga kalorirohke. Sel juhul langeb teil näljahormooni tase ja isu väheneb. Niisuguse soovituse võib anda Ameerika Ühendriikides New Havenis Connecticuti osariigis asuva Yale'i ülikoolis tehtud uurimistöö põhjal.

Alia Crum ja ta kolleegid andsid 46 vabatahtlikule katseisikule piimakokteili. Kõik said täpselt ühesuguse klaasitäie. Kuid mõnele öeldi, et tegu on tervisliku ja kalorivaese versiooniga, teistele aga, et rohkesti kaloreid sisaldava maiusjoogiga, vahendab ERR Teadus.

Teadlased mõõtsid katseisikutel nii enne kui ka pärast kokteilijoomist greliinitaset. Greliin on tühja kõhu puhul erituv hormoon, mis tekitab isu.

Selgus, et neil katseisikutel, kes arvasid, et tegu oli eriti kalorirohke joogiga, langes greliinitase suuremal määral kui neil, kes pidasid neile pakutut dieetkokteiliks.

Teadlased oletavad nüüd, et küllap võib greliin ja sellega kaasnev näljatunne jõudsalt kahaneda ka üksnes uskumuse põhjal, et oleme vist toiduga liialdanud.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!