Kuidas muuta keemiat ohutumaks ning meie elu rohelisemaks?


Keemialabor
Delfi lugeja foto

Kuidas töödelda biomassi ja kasutada seda energia allikana? Missugused on uusimad ja rohelisemad suunad energeetikas ja millised on uute materjalidega seotud toksikoloogia probleemid? Nendel teemadel arutlevad keemikud nii Eestist kui mujalt maailmast siinsamas Tallinnas.

Nimelt korraldavad TTÜ keemikud rahvusvahelist rohelise keemia konverentsi „International Conference on Materials and Technologies for Green Chemistry”. Konverents kestab 5.-9. septembrini ja on pühendatud rahvusvahelisele keemia aastale.

Konverentsi üheks peateemaks on biomass. Ehk lihtsamalt öeldes võsa, põhu või vetikate kasutamine ja sellega seotud keemia. See ongi kujunemas uusimaks suunaks rohelises keemias – kuidas efektiivselt ja keskkonda saastamata toota taastuvast toormest kemikaale ja energiat.

Konverentsi peakorraldaja, TTÜ keemik Mihkel Koeli sõnul on keemia osatähtsust igapäevaelus väga raske ülehinnata. „Käib võitlus keemikute mõtteviisi muutmiseks. Järjest enam on kaasaegses keemiateaduses ja tehnoloogiate arenduses tähelepanu keskmesse tõusmas jäätmeteta protsesside arendamine ja taastuva toorme kasutamine; et keemiatööstus ning selle tooted muutuks puhtamaks ning ohutumaks, et säiliks elamisväärne keskkond ning jätkuks energiat järeltulevatele põlvedele,“ rõhutab Koel.

Konverentsil esinevad Euroopa ühed tunnustatumad ja tuntumad rohelise keemia propageerijad Martyn Poliakoff Nottinghamist ja Roger Sheldon Delftist Konverentsi avaettekande peab ettevõtja Rainer Nõlvak. Uued materjalid energeetika jaoks moodustavad samuti osa rohelise keemia valdkonnast ja siin on üheks ettekandjaks Tallinna Tehnikaülikooli audoktor Martin Schröder Nottinghami Ülikoolist.

Martyn Poliakoff peab ettekande „Green chemistry, supercritical fluids and renewable chemicals“ 6. septembril kell 11.45, Roger Sheldon „Ubiochem” 9. septembril kell 11.15.

Konverentsil on rohkem kui 50 suulist ettekannet ja 80 posterettekannet. Registreeritud osalejaid on üle 150ne, neist enamik Euroopa riikidest.

Konverents toimub 5. -9. septembril hotell Olümpia konverentsisaalis.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas.
Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.