Kuidas meeste ja naiste seksuaalfantaasiad erinevad?

 (24)
Kuidas meeste ja naiste seksuaalfantaasiad erinevad?
Scanpix

Ehkki erootilised menuromaanid nagu "Fifty Shades of Grey” on USAs ja Suurbritannias kaasa toonud vaat’ et koduperenaiste sugulise renessansi, väidavad teadlased, et naiste kõige siivutumadki salamõtted on meeste kujutlusvõime toodanguga võrreldes ometi suhteliselt süütud.

Kuigi mehed mõtlevad vastassoost partneritega võrreldes kokku sagedamini seksile, selgus uuringust, et naised kogevad sagedamini fantaasiaid, mida võiks nimetada meeldivaks, vahendab The Daily Telegraph.

Meestele meeldib vaimusilmas läbi elada metsikumaid ja eksperimentaalsemaid stsenaariumeid nagu partnerivahetus teiste paaridega või osalemine orgias, avastasid uurijad.

Naised kujutlesid meestest sagedamini seksuaalset olukorda, milles neid jõuga alistuma sunnitakse — kuid ammutasid sellest mõttest ka vähem naudingut kui mehed.

Uurimuse juhtiv autor Nieves Moyano Muñoz kommenteeris: "Ehkki taolised fantaasiad pole eriti sagedased, esineb naistel neid meestega võrreldes rohkem — kuid nad kogevad neid negatiivsemana."

Granada ülikooli uurijad esitasid 2250-le vähemalt kuus kuud heteroseksuaalses suhtes olnud hispaanlasele küsimusi nende seksuaalse sisuga mõtete sageduse ja sisu kohta.

Ajakirjas Anales de Psicología avaldatud uurimuse tulemused näitasid, et peaaegu kõik küsitletud olid kunagi elu jooksul kogenud meeldivaloomulist seksuaalset fantaasiat; 80 protsendil oli olnud ka negatiivse seksuaalse sisuga unelmaid.

Seotud lood:

Uurijad rõhutasid, et meeste ja naiste tiiraste mõtete vahel polnud tähelepanuväärseid erinevuseid, küll aga erinesid vähesel, ent hoomataval määral stsenaariumid, mida eri sugude esindajad ette kujutasid.

Ehkki meestel oli kokku rohkem seksuaalfantaasiaid, teatasid naised meeldivatest fantaasiatest mõned korrad kuus rohkem — s.t, meestest sagedamini.

Mehed olid varmamad möönma nii negatiivseid kui positiivseid mõtteid seoses eksperimentaalsete olukordadega nagu käitumine ilma igasuguste seksuaalsete piiranguteta, partnerivahetus või osalemine orgias, ehkki suurem osa kinnitas, et on vastavatel teemadel fantaseerinud korra aastas või mõnel varasemal eluperioodil.

Prl Muñoz lisas: "Need ei ole eriti sagedased kogemused — normaalses olukorras on meestel ja naistel väga sarnased fantaasiad. Äärmusliku sisuga fantaasiaid kogetakse vaid kord või paar elu jooksul."

Suguline alistumine oli naiste jaoks kõige vähem nauditav fantaasia, kusjuures enamik neist oli seda vähemalt korra elus kogenud, samas kui meeste jaoks seondusid kõige negatiivsemad mõtted peamiselt homoseksuaalsete tegevustega.

Uurimuse eesmärgiks oli selgitada välja, kas ebameeldivad fantaasiad pärsivad tervisliku seksuaalkäitumise arengut.

Uurijad rõhutasid, et suguliste situatsioonide ettekujutamine võib olla mõnel moel kasulik, näiteks sugulise kire või erutuse võimendamiseks.

Autorid leidsid, et uurijad ei peaks inimestelt küsima ainult seda, kas neil esineb seksuaalseid fantaasiaid, vaid uurima ka küsitletavate suhtumist neisse fantaasiatesse.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.