Kui levinud SARS-CoV-2 viirus praegu Eestis ikkagi on? Värske seireuuring paljastab

 (55)
Koroonaviiruse testimine
Koroonaviiruse testimineFoto: Argo Ingver

Koroonaviirus on levinud Eestis laialdasemalt kui varem, selgub Tartu ülikooli teadlaste korraldatud seireuuringust.

Peremeditsiini professori Ruth Kalda hinnangul on nakatunute arv siiski väiksem, kui võis karta terviseameti ametliku statistika põhjal, kirjutab ERR-i Novaator.

Esialgsetele andmetele toetudes tuvastati 2000-inimeselise juhuvalimi seast üheksa nakatunut. Lõplikud tulemused saabuvad nädala lõpus.

"Meil on koroonaviiruse levimus tõusuteel. See on kõrgem, kui on olnud see kõigi etappide jooksul. Praeguseks on levimuse protsent 0,42. [...] Levimus on märgatav igas maakonnas ja laialdane üle Eesti," sõnas Kalda. Nakatunute arv jääb 2000–8000 vahele, kõige tõenäolisemalt on neid ligikaudu 4500.

Seireuuringu ülesehitus ei võimalda öelda, millises maakonnas on nakatunute arv kõige suurem.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

TÜ teadlased alustasid uut koroonaviiruse seireuuringut 10. novembril. Järgmise kahe kuu vältel on nelja seireetapi käigus kavas võtta proove maksimaalselt 10 000 inimeselt üle Eesti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!