Koroonatestideks kogutud materjalis on väärt infot ka teiste haigustekitajate kohta

 (11)
Koroonatestideks kogutud materjalis on väärt infot ka teiste haigustekitajate kohta
Koroonaviiruse testide analüüsimine laboris. (Foto: Wikimedia Commons / Ser Amantio di Nicolao)

Kui praegu uuritakse koroonaviiruse proove selle nurga alt, kas nendes leidub koroonaviiruse jälgi, siis tegelikult sisaldavad testid palju rohkem infot.

Teadlastel oleks võimalik uurida, millised teised bakterid või viirused haiguse kulgu võivad mõjutada, kirjutab ERR Novaator.

Tallinna Tehnikaülikooli keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemteadur Cecilia Sarmiento sõnul sisaldavad koroonaviiruse proovid rohkem infot ka teiste patogeenide kohta.

Teadlastel oleks võimalik juba võetud proove kasutada palju põhjalikemateks uuringuteks. "Need ei ole visatud prügisse, need on külmkappides olemas, aga need on võetud eesmärgiga, et vaadata, kas seal on koroonaviirus," rääkis Sarmiento.

Sarmiento sõnul võivad sümptomid olla tugevamad, kui inimesel on teine viirus või teine bakter. Teist viirust või bakterit saaks leida sama proovi pealt.

"On väga võimalik, et teised viirused või teised bakterid võivad toimida koos selle konkreetse koroonaviirusega antagonistlikult või vastupidi, nad võivad ka aidata üksteist nakkuse suhtes," ütles Sarmiento.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!