Kontoriroti saatus: punased silmad, paistes jalad, küürus selg

 (13)

Emma on nukk, kelle jalad on turses, tal on veenilaiendid, tema silmad on tuimad, selg on küürus ja nahk elutu. Emma on elusuuruses nukk, kes kujutab n-ö keskmist kontoritöötajat, kes on veetnud sundasendis oma töölaua taga umbes 20 aastat. See on meie paljude saatus, kui töökorraldusse ei tule muudatusi, kirjutas Science Alert.

Suurbritannias viidi läbi uuring nimega “Tuleviku kolleeg”, mille tarvis koguti kokku enam kui 3000 kontoritöötaja andmed Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Suurbritanniast.

50 protsendi kontoritöötajate andmetest selgus, et neil silmad valutavad, 48 protsendil olid seljavalud ja peavalud. Need andmed olid aluseks nukk Emma loomisel ning teadlased väidavad, et kui me oma kontorikeskkondades muudatusi ei tee, siis oleme varsti kõik Emma sarnased.

"Me peame tegema tööelu korralduses radikaalseid muudatusi. Peame rohkem liigutama, tegema näiteks jalutamiskoosolekusid, rohkem keskendume oma tööasenditele, tegeme regulaarselt sirutuspause või kaaluma töökoha seadistamise parandamist. Kui me seda ei tee, oleme varsti väga haiged," sõnas uuringut juhtinud käitumuslik futurist William Higham.