Kohv turgutab töötavaid naisi, meeste meeli aga peedistab

 (24)
Kohv turgutab töötavaid naisi, meeste meeli aga peedistab
Scanpix

Värskelt avaldatud uuring väidab, et kange kohvi joomine mõjub just naistele turgutavalt ja aitab tööd tehes keskenduda. Meestele mõjub aga hoopis vastupidiselt, loiutades nende meeli ja keha, kinnitatakse Bristoli ülikoolist.

Stressirikastes situatsioonides kofeiinijookide tarbimine omab positiivset mõju vaid naistele. Kanget kohvi rüübanud meeste enesekindlus langeb ning tööülesannete täitmiseks kulub keskmisest rohkem aega, vahendab The Telegraph. Briti Kohviassotsiatsiooni andmeil tarbib Suurbritannia rahvas päevas 70 miljonit tassi kohvijooke.

Kofeiin aitab ennetada diabeeti, Alzheimerit, maksahaigusi ning koguni podagrat. Ajutegevusele peaks kofeiin aga stimuleerivalt mõjuma. Vähemalt nii on seni arvatud. Bristoli ülikooli teadlased ei lükka seda väidet ka ümber, ent osutavad, et aine stimuleeriv mõju on sooti kardinaalselt erinev.

Uurijad korraldasid 64 mehe ja naisega eksperimendi, pannes nende ette hulga ülesandeid, kohustusi korraldada koosolek ning kõigest sellest hiljem avaliku esinemisega kokkuvõte teha. Stressirikka tegutsemise saateks paluti tarbida kohvi. Selguski, et näiteks tavalise pusle lahendamiseks kulus kofeiinivaba kohvi joonud meestel oma 20 sekundit vähem aega kui kofeiiniga kanget kohvi pruukinuil.

Kofeiin on levinuim mõnuaine terves maailmas. Mõelda vaid, kui palju otsuseid teevad kõrgel positsioonil olevad mehed, kes on oma meeli kohvijookidega mitte ärksamaks, vaid teadmatusest hoopis loiumaks reguleerinud. Kas kange kohvi serveerimise asemel tee joomisele üle minek muudaks tähtsate otsuste langetamise kiiremaks, paremaks ja täpsemaks, seda vist küll kuidagi mõõta võimalik pole.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.