Koer — sama intelligentne kui kaheaastane laps

 (21)
Koer — sama intelligentne kui kaheaastane laps
foto: mignews.ru---

Kanada koerauurija kinnitusel on meie neljajalgsed haukuvad sõbrad sama intelligentsed kui kaheaastased lapsed ning saavad aru enam kui 150 sõnast.

Briti Columbia Ülikooli loomapsühholoog Stanley Coren väidab mitmete teistegi teadlaste uuringutulemustele toetudes, et penide mõttemaailm sarnaneb inimese ja inimahvide omale rohkem kui seni arvatud, vahendavad ERR teadusuudised.

Mitmesuguste käitumisel rajanevate mõõdikute järgi on koerte vaimsed võimed Coreni sõnul võrreldavad kahe kuni kahe ja poole aastaste laste omadega.

Eri tõugu koerte intelligentsustase on seejuures erisugune. Teadlase väitel on siin kõige tipus borderkolli, järgneb puudel ja kolmandal kohal on saksa lambakoer, edasi tulevad kuldne retriiver, dobermann, shetlandi lambakoer ja labradori retriiver.

Keskmine koer suudab ta sõnul õppida selgeks 165 inimkeele sõna, nutikaim viiendik koeri aga lausa 250 sõna. Peale selle oskavad koerad algelisel tasemel arvutada, näiteks saavad nad aru lihtsamatest arvutusvigadest nagu 1+1=1 või 1+1=3.