Kliimamuutus ohustab Galápagose saarte elanikke

 (5)
Kliimamuutus ohustab Galápagose saarte elanikke
Reuters/Scanpix

Kliimamuutus ähvardab teadlaste kinnitusel Galápagose saarte ainulaadset elusloodust. Sealsetele taimedele ja loomadele võivad ohuallikaks saada võõrliigid, haigused, toiduallikate vähenemine ja merepinna tõusust tingitud kahjustused ranniku-elupaikadele.

Rühm teadlasi arutas Galápagosel üleilmse kliimamuutuse mõju bioloogilisele mitmekesisusele ühenduse Conservation International algatusel, vahendavad ERR teadusuudised.

Ühenduse esindaja Emily Pidgeon ütles kokkuvõtteks, et kui tahame Galápagose ainulaadset liigirikkust tulevatele põlvedele säilitada, peame aitama saarte elustikul kliimamuutusega kohaneda.

Näiteks soovitavad teadlased ehitada Galápagose pingviinidele niiöelda pesakaste, mis pakuksid neile varju ka kaitset võõrliikidena saartel elavate röövloomade eest. Kaitset vajavad ka iguaanid, hülged ja paljud muud liigid.

Galápagose loodusel on teaduse ajaloos olnud erakordselt tähtis roll, sest loodusteadlane Charles Darwin arendas evolutsiooniteooriat paljuski just sealsete liikide omavahelise võrdlemise põhjal.