Kelle COVID-19 hauda viib? Värsked uuringud annavad aimu

 (169)
Kelle COVID-19 hauda viib? Värsked uuringud annavad aimu
Illustratiivse tähendusega pilt (Foto: Pixabay / rottonara)

Värsked uuringud annavad aimu koroonaviirusega nakatunute suremusriskist.

Värsked üksikasjalikud uuringud Inglismaal, Hispaanias, Itaalias ja Šveitsis kinnitavad, et koroonaviiruse tõttu surevad kõige sagedamini vanemad inimesed ja mehed, kirjutab ERR Novaator.

Tuhandest alla 50-aastasest koroonaviirusega nakatunust ei sure peaaegu ükski, vahendab Nature. Samast hulgast viiekümnendates eluaastates ja varastes kuuekümnendates inimestest sureb aga umbes viis inimest, tõenäolisemalt mehed.

Eluaastate kogunedes tõuseb risk järsult: tuhandest 75-aastasest või vanemast nakatunust sureb umbes 116 inimest, selgub värsketest uuringutest.

Ehkki vanuse ja suremusriski vaheline seos paistis silma juba pandeemia alguspäevil, näitavad Hispaania, Inglismaa, Itaalia ja Šveitsi linna Genfi elanike antikehade esinemuse kohta tehtud värsked uuringud täpselt ära, kui suur risk erinevas vanuses inimesi varitseb.

Darthmouthi ülikooli majandusteadlase Andrew Levini sõnul ei ohusta koroonaviirus ainult eakaid, vaid ka 55–75-aastaseid inimesi. Ta lisab, et risk koroonaviiruse tõttu surra on 60-aastase jaoks 50 korda tõenäolisem kui oht hukkuda autoroolis.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!