Keit Pentus vaeb Oslos Euroopa metsade ühist tulevikku

 (2)
Keit Pentus Delfi TV valimisdebatil.
Keit Pentus Delfi TV valimisdebatil.Foto: Tanel Meos

Tänaseni, 15. juunini toimub Oslos 6. Euroopa ministrite metsakaitse konverents, kus arutatakse Euroopa metsade tulevikku. Eestit esindab keskkonnaminister Keit Pentus. Minister tutvustas kohtumisel peetud kõnes Eesti metsanduse visiooni ja eesmärke. “Eestis on järgmiseks kümneks aastaks metsa kaitsmist ja majandamist puudutavad põhimõtted kokku lepitud. Tahame, et meie metsad oleksid elujõulised ja mitmekesised, hästi hoitud ja säästlikult majandatud. Oleme selle tagamiseks sel aastal vastu võtnud metsanduse arengukava aastani 2020,” ütles Keit Pentus.

Keskkonnaminister rõhutas oma sõnavõtus vajadust tunnustada ja kaasata ka eraomanikest metsaomanikke. “Mida rohkem on eraomanikud metsandust puudutavasse kaasatud, mida rohkem neid nõustatakse ja mida selgem on õigusraamistik, seda tugevamatel alustel on kestlik metsandus,” rääkis Keit Pentus.

Tema sõnul ühtivad Eestis juba heaks kiidetud metsanduse arengukava eesmärgid Euroopa metsakaitse konverentsil arutatava Euroopa metsade visiooniga. “Mõlemad seavad eesmargiks elujõuliste, looduslikku mitmekesisust kaitsvate, tootlike ja mitmekülgselt kasutatavate metsade arendamise.”

Kohtumisel soovivad ministrid jõuda kokkuleppele Euroopa metsade visiooni osas ning alustada läbirääkimisi Euroopa riikide jaoks õiguslikult siduva metsandust puudutava leppe teemal.

Seotud lood:

Üle-euroopalised ministrite metsakaitsekonverentsid toimuvad alates 1990. aastast. Kõrgetasemeliste kohtumiste eesmärk on luua poliitilist raamistikku metsade jätkusuutlikuks majandamiseks ning käsitleda päevakohaseid Euroopa metsanduse probleeme. Varasematel kohtumistel on vastu võetud ligi 30 deklaratsiooni ja resolutsiooni, mis on praegu aluseks enamiku riikide metsapoliitikatele ja EL metsastrateegiale, seal hulgas Eesti metsanduse arengukavale aastani 2020.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.