Keit Pentus: metsa majandamine ja hoidmine ei ole vastandid

 (14)
Keit Pentus
Keit PentusFoto: Tanel Meos

Keskonnaminister Keit Pentus ütles täna Tartus Eesti Metsaseltsi eestvõttel korraldatud metsanduse visioonikonverentsi avades, et pideva metsa majandamise soovijate ja kaitsjate vastandamise asemel peab leidma rohkem võimalusi, mida ühte või teise äärmusesse kaldumata Eesti metsa jaoks koos ära teha. „Olen veendunud, et mõlema poole esindajad seisavad tegelikult ühe ja sama asja eest - Eesti metsa eest,“ märkis ta.

Keskkonnaministri sõnul hoiab puidu väärindamine Eestis olemasolevaid töökohti ja aitab neid eestkätt maapiirkondades juurde luua. “Metsaga seotud valdkond annab praegu tööd umbes 31 000 inimesele – seda on sama palju, kui Põlvas, Kuressaares ja selle aasta metsa pealinnas – Haapsalus – elanikke kokku on. See on oluline sektor,” rõhutas Pentus.

“Ka vajavad rohkem tähelepanu ja paremat teavitamist, nõustamist 80 000 erametsaomanikku. Nendest inimeste oskustest, teadmistest ja tegevusest sõltub meie metsa seis vära suurel määral,” selgitas keskkonaminister Keit Pentus. “Plaanime riigi poolt toetada erametsaomanike ühistegevust ja tugisüsteemi arendamist, et parim praktika leviks, et neil oleks, kust vajadusel saada nõu ja abi metsatööde korraldamisel ja ka puidu turustamisel.”

Metsanduse visioonikonverentsil keskendutakse seekord metsasektori tulevikule, sh uuele metsanduse arengukavale. Juttu tuleb trendidest maailma puiduturul ja sellest, kuidas Eesti puiduettevõtted sel turul läbi löövad. Räägitakse ka metsa ning kliimamuutuste seostest ning mitmetest muudest aktuaalsetest teemadest.

Konverentsi lõpus antakse pidulikult üle 2011. aasta metsanduse elutööpreemia.

Loe lisaks metsanduse visioonikonverentsi kohta SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.