Kas koroonaviiruse antikehatestide põhjal võiks immuunpasse väljastada?

 (26)
Kas koroonaviiruse antikehatestide põhjal võiks immuunpasse väljastada?
Foto: EPA / Scanpix

Metaanalüüs: koroonaviiruse antikehatestide täpsus jätab tihti soovida.

Koroonaviiruse antikehatestide täpsust ja usaldusväärsust hinnanud teadustööde tulemused kokku võtnud töörühm nendib, et nende kvaliteet on kõikuv ja testitulemuste põhjal immuunpasside väljastamine oleks ennatlik, kirjutab ERR Novaator.

Seroloogiliste testidega otsitakse inimeste verest koroonaviiruse läbipõdemisele viitavaid antikehi. Tavaliselt tekivad need 1–3 nädala jooksul pärast nakatumist.

Sõltuvalt testist võivad erineda analüüsil kasutatavad meetodid ja sihikule võetavate antikehade tüüp. Kuigi esimesi teste hakati kasutama juba veebruaris, on neist mitmeid pärast testide turule jõudmist nende puudujääkide tõttu tagasikutsutud ja ühtegi kuldse standardi mõõdu väljaandvat testi veel pole.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!