Kas kalad hüppasid maismaale?

 (5)
Kas kalad hüppasid maismaale?
AngerjasScanpix

Angerja või mudahüpiku korraks veest välja tulek ei üllata kedagi. Kuid ka paljud täiesti veelise eluviisiga kalad saavad edukalt veest maismaale hüpata isegi siis, kui nende kehaehituses pole mingeid iseärasusi. Põhja-Arizona ülikooli bioloogi Alice Gibbi huvitas kalade toitumiskäitumine. Kuid loomade liikumine osutus nii põnevaks, et ta otsustas erinevaid kalaliike filmida ning jälgida nende hüppevõimet.

Gibb jälgis laboris nii selliseid kalu, kes looduses elavad mangroovisoodes ja saavad mõnda aega hakkama kuival maal, kui veelise eluviisiga tavalisi akvaariumikalu – gupisid, sebrakalu ning gambuusiaid. Just viimase liigi puhul oli teada, et kalad võivad mõnikord kiskjate eest pagedes veest välja hüpata, vahendab Novaator.

Gibbi sõnul polnud seda kunagi filmitud ning teated sarnase käitumise kohta olid pigem kalamehejutu-mõõtu. Moodsa filmitehnika kasutamine lubas uurijatel kala vägevad hüpped üles filmida. Klippe analüüsides selgus, et tavapäraselt vees elutsev liik kontrollib oma keha väga hästi.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.