Kas e-sigaretid soodustavad suitsetamisest loobumist? Arstidki pole ühel meelel

 (18)
Ka see on suitsetamine.
Ka see on suitsetamine.Reuters / Scanpix

Debatt viimastel aastatel hüppeliselt populaarsust kogunud e-sigarettide poolt pakutavate eeliste üle kütab endiselt kirgi. Uue tuhandet uurimisalust hõlmanud uuringu kohaselt ei soodusta nende kasutamine nikotiinist ega tavalistest sigarettidest loobumist.

Vahendavad ERR teadusuudised

Autorite sõnul ei tohiks siiski seadeldisi must-valgena näha, kuid e-sigarette käsitlevate reklaamide sisu tuleks paremini reguleerida.

E-sigaretitööstuse käive on alates 2008. aastast pea iga aastaga kahekordistunud. Sõltuvalt vaatenurgast on nähtust nii tervitatud kui hukkamõistetud. Erinevalt tavalisest sigaretist ei pea selle kasutajad hingama sisse tõrva, süsihappegaasi ja mitmeid teisi põlemisprotsessi jääkprodukte, mida hingamisteede haigustega seostatakse, leevendades seega ka ühiskonnale avaldatavat koormat.

Kuid sellele vaatamata kahjustab ka e-sigarettide puhul sissehingatav aur kopse ning see pole vähki tekitavatest ainetest täielikult prii. Kantserogeensete ainete sisaldus moodustab tavaliste sigarettide omast umbes tuhandiku. Samuti on e-sigarette nähtud hüppelauana, mis viib tervikuna nikotiinisõltuvuse laienemiseni.

Ühel nõul ei ole isegi arstid.
Loe edasi ERR teadusuudistest