Kakao on iidne arstim, mida väärtustab ka moodne teadus

 (9)
Kakao on iidne arstim, mida väärtustab ka moodne teadus
AFP/Scanpix

Kakao kui arstim omab pikka ajalugu, vaadates tagasi Meso- ja Lõuna-Ameerika aegadele. Ka meie moodsa ühiskonna teadus tõestab, et šokolaadil on mitmeid selliseid omadusi, mis toetavad tervist ja psühholoogilist heaolu. Eriti suur on kasu siis, kui kakao on kõrgekvaliteediline ja orgaaniline.

Ameerika põliselanikud kasutasid kakaod nii usulistes rituaalides kui ka igapäevaelus. Maiad ja Mehhiko religioonid uskusid, et need oad omavad jumalikku päritolu. Esimeste eurooplastena õppisid kakaod tundma Kolumbus ja tema meeskonnaliikmed, kirjutavad ERR Teadusuudised.

Šokolaad ei ole mitte üksnes maiustus, tal on ka mitmed raviomadused. Iidsed šokolaadivalmistajad pidasid kakaost lugu kui palaviku leevendajast, aneemia ravijast, söögiisu parandajast ja vaimse väsimuse alandajast. Samas näidati, et kakao aitab parandada rinnapiima teket, on tuberkuloosi, luuvalu, neerukivide vastu ja aitab isegi mehisusega seotud probleemide korral. Kakao kogus minevikus kuulsust ka närvisüsteemi probleemide ja seedehäirete leevendajana.