Ka mahepõllundus aitab maailma toita

 (11)
Ka mahepõllundus aitab maailma toita
Ökotooted

Ameerika Ühendriikide ja Kanada teadlaste värskest uurimistööst nähtub, et kuigi üksnes mahepõllumajanduse võtetega maailma üha kasvavat elanikkonda ära ei toida, võib ka mahepõllundusest meie toitmisel omajagu kasu ikkagi olla.

Ajakirjas Natureavaldatud uurimuse autorid möönavad, et üldiselt on mahepõllunduse saagikus tavapõllunduse omast madalam, eriti just teraviljade puhul, mis on ju inimese üheks põhilisemaks toiduseks. Aga mõnede põllutaimede ja mõnede kasvatustingimuste korral on mahe- ja tavapõllunduse saagikuse vahe märksa väiksem, vahendavad Vikerraadio Teadusuudised.

Jonathan Foley Minnesota Ülikoolist ning Verena Seufert ja Navin Ramankutty McGilli Ülikoolist analüüsisid põhjalikult läbi seni ilmunud kirjandust, et tuua suuremat faktilist selgust mahepõllumajanduse pooldajate ja vastaste vaidlusse.

Selles vaidluses väidab üks osapool, et tänapäevane tavapõllundus kujutab endast suurt keskkonnaohtu ning hävitab elurikkust ja veevarusid. Teised leiavad, et mahepõllunduse laiendamine raiskaks põllupinda ega tagaks maailma vaesemate inimeste varustamist odava toiduga.

Loe edasi ERR Teadusest!
Ingliskeelne artikkel

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.