Järgmist koroonapuhangut võib ennustada... kanalisatsioon

 (35)
Raba tänav
Foto on illustreerivFoto: Madis Veltman

Koroonaviiruse RNA jäljed kohalikus kanalisatsioonis võib olla märk, et sealtkandi inimesed on viirusega nakatunud, kirjutab Sciencenews.

Kuigi väljaheited pole koroonaviiruse jaoks oluline levikutee, jõuab nende vahendusel viiruse pärilikkusainet reovette, kirjutab ERR Novaator.

Värske veebikeskkonda medRxiv laetud uuring näitas, et selle koostist seirates võivad rahvatervise eksperdid uuele võimalikule koroonaviiruse puhangule jälile saada juba enne selle puhkemist.

Teadlased kogusid Connecticuti osariigis New Haveni linnas reoveemuda märtsi keskpaigast mai alguseni. Viiruseosakeste hulk ühe piirkonna reovees kasvas järsult nädal enne koroonapuhangut ennast, kirjutavad teadlased esmases uuringus.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!