INTERVJUU | Viroloog Andres Merits: me näeme uusi ja palju kohutavamaid viiruseid

 (72)
Andres Merits
Andres MeritsFoto: Argo Ingver

Hiina on viimase paarikümne aasta jooksul näidanud imelist arengut ning tõusnud maailmapoliitikas tõsiseks tegijaks. Muuhulgas on absoluutsest vaesusest päästetud ligi pool miljardit inimest. Kuid vaatamata kõigile neile positiivsetele asjadele, on hiinlastel ka harjumus süüa kõike, mis neile ette satub, ning see on korduvalt viinud ka epideemiate puhkemisele. Forte uuris Tartu Ülikooli rakendusviroloogia professorilt Andres Meritsalt kas hiinlaste kiindumus tsivettide, nahkhiirte, madude ja muu sarnase järele võib ka tulevikus ülejäänud maailmale kalliks maksma minna.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!