Inimene hakkas riideid kandma 170 000 aastat tagasi

 (31)
Päris alguses kaeti end kõige käepärastema vahenditega
Päris alguses kaeti end kõige käepärastema vahenditegaFoto: Ilmar Saabas

Tõsi, need esimesed kostüümid ei kandideerinud kuldnõeltele ega demonstreerinud teadlikku moeloomet. Uued uuringud täide DNA alal paljastavad, et juba 170 000 aastat tagasi asuti siiski oma ihu puht praktilistel kaalutlustel katma.

Aafrikas oli palav ning mujal mitte nii väga. Rõivastatud ürginimene ei näinud mitte lihtsalt tsiviliseeritum välja, vaid võis senimaani üldiselt inimkonna hälliks peetavalt mandrilt mujalegi asuma rännata, vahendab Daily Mail. Ümberasumisega oodati samas veel oma 70 000 aastat, mil rõivaid kanti endiselt Aafrikas viibides, leidis täide evolutsiooni uurinud dr. David Reed Florida ülikoolist.

Arheoloogilistele leidudele Reed toetuda ei saa, kuna nii kaugest ajast mingeid hilpe pole säilinud. Selle asemel arvutas mees välja, millal täis ürginimese peast vammusesse kolisid ning seal oma DNA’d vastavalt muutsid. „Keha- ehk rõivatäid on oma asualaga nii täiuslikult kohanenud, et on üpris kindel, et enne peast kostüümidesse kolimist sellise koodiga elukaid ei eksisteerinud,“ rõõmustab Reed viis aastat kestnud uurimise tulemuste üle.

Antud uuring ei võta siiski arvesse, et arhailised hominiidid võisid juba 800 000 aastat tagasi tulenevalt jahedast kliimast midagi rõivastuse taolist kanda. Aafrikast lähtunud inimkond sai kostüümid selga 170 000 aastat tagasi ja sellest on täidele tänu nüüd ka tõendeid. Hominiidide rõivamoe kohta midagi sel viisil tõestada võimalik pole.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.