Infrapunasatelliit avastas Egiptusest 17 täiesti uut püramiidi

 (19)
Infrapunasatelliidi fotol asub püramiid selle ruudu keskel
Infrapunasatelliidi fotol asub püramiid selle ruudu keskel

Satelliitide tehtud infrapunapiltidel on nimelt näha maa alla peitunud hooneid ja kultuurikihti. 17 püramiidile lisaks ilmnes nendel kaadritel egüptoloogide üllatuseks ja suureks rõõmuks enam kui 1000 hauda ning 3000 asupaika. Juba on toimetatud ka esimesed väljakaevamised, mis leide kinnitavad; 2 püramiidi paikad on juba maa seest välja puhastatud.

Alabama osariigis asuvas Birminghami linnas NASA toel tegutsevas kosmosearheoloogia keskuses töötav dr. Sarah Parcak sõnas, et „Tõelise püramiidi väljakaevamine on iga arheoloogi eluunistus,“ olles ka ise siiral üllatunud oma tiimi avastuse mastaabist, vahendab BBC.

Töö infrapunasatelliitfotode kallal käis enam kui aasta. Pilte võeti üles 700 km kõrgusel maapinnast, ent nende lahutusvõime lubas eristada umbes meetrise läbimõõduga objekte ning teha kindlaks erinevaid materjale. Egpitusesse jõudes tehtud prooviväljakaevamistel selgus, et kõik tuligi maa seest välja just nõnda nagu satelliidipiltidel nähtud, nii et arvata võib, et dr. Sarah Parcaki kosmosearheoloogia tööst saab üks olulisemaid viimase ajal Egiptuse arheoloogias.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.